» Urdhëri i KQZ dhe kundërshtimi i Dekretit të Presidentit, Zguri: Qëndrim i 4 anëtarëve të KQZ, jo imi

Urdhëri i KQZ dhe kundërshtimi i Dekretit të Presidentit, Zguri: Qëndrim i 4 anëtarëve të KQZ, jo imi

Dekreti i kreut të shtetit për anulimin e zgjedhjeve të 30 qershorit, ka përcarë jo vetëm partitë politike, por edhe vetë institucionin e organizimit të zgjedhjeve. Menjëherë pasi KQZ e quajti inekzistent dekretin e presidentit, përmes zëdhënëses së saj, kreu i këtij insituticioni Klement Zguri, tha në një prononcim për “Neës24” se distancohet nga kjo deklaratë.

Për kreun e KQZ-së, Zguri deklarata e sotme nuk është qëndrimi i Komisionit, por vetëm i 4 prej anëtarëve të saj.

“Deklarata është qëndrim i katër anëtarëve të Komisionit, është qëndrim vetëm i anëtarëve, jo qëndrimi im” -u shpreh Zguri.

Edhe më herët Klement Zguri ka braktisur mbledhjet e KQZ-së duke deklararuar se nuk e vë në diskutim qëndrimin e presidentit të Reublikës i cili përmes dekretit ka anuluar zgjedhjet  vendore të 30 qershorit.


360grade.al


Videoeditoriali i Zhejit/ Çfarë e nervozon Ramën? Çfarë e tremb?!

Të tjera