» Dosja “Hajdari”, seanca për rigjykimin e Izet Haxhisë nis me një kërkesë. I akuzuari do…

Dosja “Hajdari”, seanca për rigjykimin e Izet Haxhisë nis me një kërkesë. I akuzuari do…

Gjykata e Tiranës zhvilloi sot seancën e parë për rigjykimin e Izet Haxhisë, ku nga mbrojtja u kërkua ndryshimi i masës së sigurisë “Arrest në burg”.

Kërkesa do të shqyrtohet nga Gjykata në një moment të dytë, ndërsa seanca e sotme dështoi pasi Prokuroria kërkoi kohë të njihej me aktet e dosjes.

Ish-truproja e Sali Berishës, akuzohet si autori i vrasjes së Azem Hajdarit, dhe është dënuar me 25 vite burg.izet-haxhia


360grade.al


Kryeministri dhe qentë Këçëkë, rreth e rrotull…

Të tjera