» Zjarr në pallatin 12 katësh në Elbasan, evakuohen banorët me helikopter

Zjarr në pallatin 12 katësh në Elbasan, evakuohen banorët me helikopter

Një apartament në pallatin 12 katësh  është përfshirë nga flakët në Elbasan.

Ngjarja ka ndodhur në mesditë në një pallat 12-katësh.

Deri tani nuk raportohet për të lënduar, por zjarri ka shkaktuar panik tek banorët.

Një helikopter i kërkim shpëtimit i Forcës Ajrore, me një grup të Forcave Speciale në bord mori pjesë në operacionin për evakuimin e një fëmije të moshës, 7 vjecare të izoluar në katin e 10 të pallatit, për shkak të zjarrit të rënë në banesën e saj. Fale bashkepunimit me Sherbimit zjarrfikes te qytetit te Elbasanit, vajza u evakuua dhe gëzon shëndet të plotë.


360grade.al


Kryeministri dhe qentë Këçëkë, rreth e rrotull…

Të tjera