» Kërcënohet Basha, Meta thërret urgjent kreun e SHISH dhe komandantin e Gardës

Kërcënohet Basha, Meta thërret urgjent kreun e SHISH dhe komandantin e Gardës

Pas bërjes publike të lajmit se lideri i opozitës është i kërcënuar, presidenti Ilir Meta ka marrë masat e para.

Mësohet se Meta ka thirrur në zyrë kreun e SHISH, Helidon Bendo dhe kreun e Gardës së Republikës.

Takimi urgjent është thirrur nga presidenti, i cili ka kërkuar informacione në lidhje me njoftimin formal që ka bërë ministri i Brendshëm ndaj rojes së kreut të PD-së, Lulzim Basha.


360grade.al


Videoeditoriali i Zhejit/Pse vuan Rama? Ai ka gjithçka! …

Të tjera