» Nuk heq syzet/ Clinton i fyer e injoron Ramën dhe Palmer. Ja pamjet

Nuk heq syzet/ Clinton i fyer e injoron Ramën dhe Palmer. Ja pamjet

Në përfundim të fjalimit me rastin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës, ish presidenti i SHBA, Bill Clinton, zbriti podiumin nga ku po fliste dhe i dha dorën drejtuesve të lartë të Kosovës dhe Shqipërisë që ishin të ftuar.

Por ajo që ra në sy ishte se Clinton nuk i dha dorën Edi Rames, i cili nuk hoqi as syzet e diellit në momentin kur u afrua ish presidenti dhe dhe Mathew Palmer i cili ishte prane Rames.

Në pamjet filmike duket se ai i ka dhënë dorën Kadri Veselit, që ishte ngjitur me Ramën, Ilir Metës, Hashim Thaçit e Ramush Haradinajt, po jo kryeministrit shqiptar, i cili ishte edhe duke duartrokitur në ato momente.

Nuk dihet nëse ky veprim është bërë me qëllim ose Clinton nuk e ka njohur kryeministrin Rama.

© SYRI.net


360grade.al


Urrejtje dhe plaçkitje apo përndryshe historia jonë…

Të tjera