» FOTOT/ Meta shtrëngim duarsh me Clinton: Mirënjohje përjetë SHBA-së

FOTOT/ Meta shtrëngim duarsh me Clinton: Mirënjohje përjetë SHBA-së

Presidenti i Shqiperisë, Ilir Meta ka qene sot pjese e ceremonisë së zhvilluar në Prishtinë për nder te 20 vjetorit te futjes se trupave te NATO-s ne Kosove. 

Meta eshte takuar me ish-presidentin e SHBA, Clinton dhe personalitete te tjere te larte te ftuar ne kete aktivitet te rendesishem per Kosoven.

“Gëzuar 20-vjetorin e lirisë Kosovë?? e dashur! Falënderim dhe mirënjohje përjetë SHBA??, NATO-s dhe Presidentit Klinton!”- shkruan Meta, teksa ndan me ndjekesit e tij, nje album fotosh nga takimet e sotme.

meta clintonmeta clinton1meta mesicmeta+clintonmeta1meta2meta3

360grade.al

farma
Presioni i ambasadorëve, apo “topi te Luli Basha”…

Të tjera