» Historiani i njohur fton Ramën në bast: Ringu i politikës do mendje dhe grusht të fortë në çastin kur kundërshtari …

Historiani i njohur fton Ramën në bast: Ringu i politikës do mendje dhe grusht të fortë në çastin kur kundërshtari …

Historiani Arben Llalla komenton përballjen më të fundit institucionale mes Presidentit Ilir Meta dhe Kryeministrit Edi Rama. Në një reagim përmes rrjeteve sociale historiani i kujton Ramës se përballë Metës është i humbur, edhe pse thekson se beteja mes tyre do jetë interesante.

Arben Llalla (historian) koment ne Facebook

Rama duhet ta ketë parasysh se përballë Metës është i humbur. Meta e bëri Saliun kryemistër, bëri dhe Ramën. Nuk është punë tifozllëku, por një e vërtetë. Nëse do Meta, e bënë Ramën të flasë me pasqyrën. Politikanët shqiptar të Ballkanit do përkrahin Metën se sa Ramën. Edi Rama nëse se beson le ta vej një bastë të fort me mua. Ilir Meta kontrrollon fushën e politikës me qetësi dhe dashuri që nga viti 1998. Do jetë një betejë interesante Meta-Rama, ringu do mëndje dhe grusht të fortë, në çastin kur kundërshtari do jetë zbuluar, me hundën në qiell e bithën në diell.


360grade.al


Urrejtje dhe plaçkitje apo përndryshe historia jonë…

Të tjera