Granit Xhaka drejt largimit, Arsenali e nxjerr në merkato - 360 Grade

Granit Xhaka drejt largimit, Arsenali e nxjerr në merkato

Granit Xhaka është një lojtarët kryesor te Arsenali. Mesfushori me origjinë shqiptare u transferuar nga Munchglabah drejt skuadrës angleze. Kontrata e tij me Arsenalin skadon në vitin 2023 dhe klubi nuk do t’i rinovojë kontratë.

Sipas asaj që raportont “Daily Mail”, skuadra e drejtuar nga Unai Emery ka nxjerr në merkato mesfushori shqiptar dhe gjatë merkatos së verës mund të largohet nëse në drejtim të tij mund të mbërrijë një ofertë serioze. Arsenali do të luajë më 29 maj finalen e Europa League ndaj Çelsit dhe Xhaka ka qenë një protagonistët e kësaj skuadre drejt finales./newssport


360grade.al


Kohët e palavdishme që po jetojmë …

Të tjera