» Katër skuadra pas mesfushorit, De Rossi bëhet shok skuadre me Kampionin e Botës

Katër skuadra pas mesfushorit, De Rossi bëhet shok skuadre me Kampionin e Botës

Daniele De Rossi do të largohet nga Roma në fund të sezonit dhe katër oferta kanë trokitur në derën e tij.

Sipas “Calciomercato.com”, skuadra si Boca Juniors, Vissel Kobe, Los Angeles Galaxy dhe New York FC kanë paraqitur propozimet e tyre financiare për 36 vjeçarin, i cili mund të luajë me Ibrahimovic ose Iniestën në sezonin e ardhshëm.

Por, nuk përjashtohet mundësia që De Rossi të qëndrojë në Itali. Conte dhe Luciano Spalletti kanë marrëdhënie të mira me mesfushorin dhe nuk shihet si e pamundur ta shohësh te njëri klub milanez në verë./oranews

360grade.al

farma
Presioni i ambasadorëve, apo “topi te Luli Basha”…


mektrin


mektrin

farma


Tirana Bank


greencoast


e-albania

Të tjera