» Ekonomi: Veliaj zgjoi nga gjumi Tiranën, model suksesi

Ekonomi: Veliaj zgjoi nga gjumi Tiranën, model suksesi

Deputetja e Partisë Socialiste, Milva Ekonomi, gjatë një interviste televizive për A2cnn,  u ndal te Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj si shembull i suksesit. “Z. Veliaj është një nga ato figurat që tregoi se në katër vite Tirana u zgjua. Kemi vepra në Tiranë, që janë shumë të rëndëisshme. Shiko këtu rivitalizimin e pazarit, muzetë, nxitja e sipërmarrjes private te Kalaja e Tiranës. Fakti i vendosjes së një takse për të rritur numrin e shkollav tregon fokusin e Bashkisë së Tiranës për të forcuar arsimin. Puna e bërë në Tiranë duhet të jetë një shembull për bashkitë e tjera”, tha Ekonomi. Me pak fjalë ajo e cilsoi Veliajn si model suksesi nga i cili duhet të marrin shëmbulll të gjithë.

360grade.al

farma
KM: “Ju dhunoj me Policinë time! Se për ju s’më rruhet!” Dhe ku gabojnë gazetarët shqiptarë!mektrin


mektrin

farma

Tirana Bank


e-albania


e-albania

Të tjera