» Zheji: Ramës i intereson skenari, kërkon leje nga padronët e tij që të japë dorëheqje

Zheji: Ramës i intereson skenari, kërkon leje nga padronët e tij që të japë dorëheqje

Analisti Artur Zheji komenton dy arsyet përse i intereson kjo situatë.

Rama e kërkon vetë këtë përplasjen dhe i duhet për dy gjëra, ai ndan në dy pjesë shqiptarët i thotë militantëve të vetë, shikoni, këta janë shumë afër rrëzimit tonë dhe ne duhet të mobilizohemi se përndryshe do të ikni nga vendi i punës nuk do të keni më llokma dhe kjo krijon polarizimin e dytë. 

Ndoshta Rama sot me këtë skenar që u bë kërkon arsyen për të dhënë dorëheqjen. Pas gjithë kësaj që ndodhi ka një pjatë të mbushur me dëshmitare dhe deshmi dramatike që nëse vazhdon e rri përkeqësohet puna dhe kërkon leje nga padronët e tij që të japë dorëheqje. Ndoshta në mënyrë indirekte na ka futur të gjithëve në kurth. Ka bërë një përshkallëzim të kësaj përplasje. Ka provokuar me çdo kusht në mënyrë në mënyrë që dramaciteti të shkojë në ekstrem dhe tu thotë padronëve të nderuar padronë unë tani po vazhdova do ju prish dhe kullat tuaja dhe bizneset tuaja. Mirë është që të bëj një hap prapa. Mund të jetë një nga arsyet e thella strategjike të këshilltarit gjenial që e këshillon Ramën.” 

 

/Ora News.tv/

 

360grade.al

farma
KM: “Ju dhunoj me Policinë time! Se për ju s’më rruhet!” Dhe ku gabojnë gazetarët shqiptarë!mektrin


mektrin

farma

Tirana Bank


e-albania


e-albania

Të tjera