» Flet vëllai i Muratajt: Policia na survejonte që në 2017, Aleksandri në burg është peng i Adit

Flet vëllai i Muratajt: Policia na survejonte që në 2017, Aleksandri në burg është peng i Adit

Disa ditë pas grabitjes së ndodhur në Rinas, ku u vodhën 6.5 milion euro, si dhe vrasjes të Admirt Muratajt, vëllai i tij ka dhënë një deklaratë për mediat.

Ilir Murataj është shprehur se kërkon nga drejtësia për të vëllanë që ndodhet në burg, Aleksandër, pasi sipas tij, nuk ka asnjë provë për akuzat dhe se deri më tani është mbajtur si peng i Admirit. 

“14 shkurt 2017 përplasje të me policinë, survejim, përgjime, të gjitha metodat e policisë që janë normale, kam qenë transparent që ditën e parë, u kam thënë te servisi, po ka një detaj që ka pjesë në grabitje puna ime, nuk dua asnjë lloj falje, po pati ligj me varje ma dhuro të parit njeri në Shqipëri duhet ta meritoj unë.

Kam prit nga hetimet kanë hap kasafortat kanë marrë 100 dollarë, ka marrë policia dokumente nuk ka mbajtur raporte fare, kemi shkuar vetë në polici për të bërë sqarime. Dhe pas një kohe

Asnjë sqarim policia për akuzat e vëllait, që po bën dy vjet burg

U kam kërkuar personalisht sqarim, ka ngel hetimi aty ku askush nuk e beson, që vëllai im është peng, e mbajtën peng për Adin, Adi vdiq, tani të shohim nëse drejtësia do të bëjë ndonjë gjë. E mbajtën 2 vjet e ca peng për Adin.

Ditën e grabitjes i ndërtuan akuzën, por ka prova të pamohueshme që Aleksandër Murataj ka qenë në operacion, te dentisti, ka prova për këtë

Admiri ka qenë për familjen për shoqërinë, për miqtë për njerëzit, unë në jetë kurrë nuk bëhem dot më i mirë se ai”, është shprehur ai.


360grade.al


Videoeditoriali i Zhejit/ 30 Qershor? “Të gjitha pushtetet sovjetëve…”

Të tjera