» Dëmtim horror në çerekfinalen e Champions League-s / Shoku i ekipit i thyen këmbën në dy vende (Video)

Dëmtim horror në çerekfinalen e Champions League-s / Shoku i ekipit i thyen këmbën në dy vende (Video)

Dëmtim horror në ndeshjen çerekfinale të Champions League-s së Afrikës mes skuadrës marokene Wydad dhe asaj nga Guinea Horoya. Ishte minuta e 85-të e takimin dhe vendasit, ndonëse kryesonin 4-0, realizuan të pestin me kundërsulm. Por pikërisht në këtë moment, portieri i miqve, Khadim Ndiaye, përplaset dhunshëm me mbrojtësin e skuadrës së tij, Boubacar Samassekou, duke i thyer këmbën në dy vende.

Fillimisht, futbollistët e tjerë në fushë nuk e kuptuan se çfarë kishte ndodhur, por kur panë se Khadim Ndiaye nuk ngrihet dot në këmbë, vendosën duart në kokë. /CNA.al


360grade.al


Videoeditoriali i Zhejit/ 30 Qershor? “Të gjitha pushtetet sovjetëve…”

Të tjera