» Zjarri në Notre Dame në Paris, foto të flakëve që “gllabërojnë” katedralen

Zjarri në Notre Dame në Paris, foto të flakëve që “gllabërojnë” katedralen

Një zjarr masiv ka përfshirë katedralen e famshme Notre Dame në Paris, ndërsa flakët kanë djegur majën dhe çatinë e saj.

Flakët po gllabërojnë të gjitha skelat e strukturës gotike. Ndërkohë zjarri është përhapur në një nga dy kullat ikonike.

Zjarrfikësit kanë specifikuar se flakët kanë shpërthyer në papafingo të katedrales. Kisha u evakuua dhe zjarrfikësit ngritën një rreth të madh sigurie rreth saj.

zjarri-notre dam

_106463714_053452539-1_106463716_053452495-1_106463718_053452505-1_106463804_053452403-1_106463806_053452320-1_106463808_053452147-1_106463850_053452586-1_106463852_053452609-1_106463856_053452659-1_106463980_053452770-1_106464070_053452447-1


360grade.al


Videoeditoriali i Zhejit/ 30 Qershor? “Të gjitha pushtetet sovjetëve…”

Të tjera