» ‘Notre Damme’ në flakë/ Ish-kryeministri: Çfarë humbje e pakufishme!

‘Notre Damme’ në flakë/ Ish-kryeministri: Çfarë humbje e pakufishme!

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas zjarrit të rënë ditën e sotme në katedralen e famshme Notre Damme në Paris, flakët e të cilit dogjën edhe majën simbol të saj.

Në një postim në facebook, Berisha shpreh trishtimin e tij, ndërsa shkruan se kjo është një humbje e pakufishme.

“Parisit, Francës, qytetërimit perëndimor dhe mbarë njerëzimit do t’ju mungojë Katedralja, simboli krenar e magjeps i përjetësisë së tyre! Çfarë humbje e pakufishme”, shkruan ish-kryeministri.

Image


360grade.al


Bajatllëk, mjerim dhe një Gjithollog për KM!…

Të tjera