» 360 Gradë/ Mit’hat Havari: Protesta e 13 prillit e hidhur dhe e egër

360 Gradë/ Mit’hat Havari: Protesta e 13 prillit e hidhur dhe e egër

Ish-ushtaraku Mit’hat Havari i ftuar në emisionin “360 Gradë” në RTV Ora tha se protesta e 13 prillit protesta e opozitës ishte tejet e hidhur dhe e egër.

Havari: Ata janë njerëz të pashkolluar. Të godasësh forcat e rendit me zinxhirë, flakadanë është e papranueshme. Nëse një polic do ushtronte dhunë me shkopinj gome unë kam një parandjenjë shumë të keqe. Ajo isht një protestë shumë e hidhur, e egër. Unë e dua demokracinë më shumë se ata që bëjnë deklarata, ata ish komunikstër sot, të partisë Demokratike. Se kam dash komunizmin, por demokracia nuk vjen me goditjen e institucioneve, bastisjen e tyre, shhkatërrimin. Policia është në kushtet e vetëmbrojtjes. Nuk ishte policia që godiste. Policia shqiptare ka kaq vite që ha grushta , si një protestën e 21 janarit. policia ishte paqësore.


360grade.al


Videoeditoriali i Zhejit/ 30 Qershor? “Të gjitha pushtetet sovjetëve…”

Të tjera