» Raportuesja Fajon u drejtohet deputetëve të Kosovës: Po ju ndjek me vëmendje

Raportuesja Fajon u drejtohet deputetëve të Kosovës: Po ju ndjek me vëmendje

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Tanja Fajon, thotë se po i ndjek me interesim të madh zhvillimet në Kosovë për Demarkacionin. Ajo pranon se partnerët e qytetarët treguan përkushtim të vërtetë për liberalizimin e vizave.

“Po ndjek me interesim të madh debatin dhe votimin për Demarkacionin në Kuvendin e Kosovës. Gjithë të mirat për miqtë, partnerët e qytetarët që treguan përkushtim të vërtetë për liberalizimin e vizave. Mirënjohëse edhe për Malin e Zi”, ka shkruar Fajon, pak para fillimit të seancës për demarkacionin…


360grade.al


Videoeditoriali i Zhejit/ 30 Qershor? “Të gjitha pushtetet sovjetëve…”

Të tjera