» Vrasja e ish-të përndjekurit te Liqeni, zbardhet dëshmia e djalit të viktimës

Vrasja e ish-të përndjekurit te Liqeni, zbardhet dëshmia e djalit të viktimës

Zbardhet dëshminë e djalit të 62-vjeçarit Haxhi Baxhinovski, i cili u vra pak ditë më parë te Kodrat e Liqenit, teksa bënte vrap.

Pikërisht djali i tij që kishte dalë ta shoqëronte për vrap ish-të përndjekurin u bë dëshmitar në vrasjen e të atit. Duke folur për kete temë gazetarja Klodiana Lala tha:

“Islam Myrkaj ishte afruar teksa bënin vrap. Ai ishte i shoqëruar edhe nga një person tjetër Myftar Pasha, i arrestuar për moskallëzim krimi. Djali tha se Myrkaj ka punuar më parë në biznes të përbashkët me të atin. Ky i fundit i kishte një borxh Baxhinovskit. Ka pasur një debat të momentit dhe autori i dyshuar ka nxjerrë armën duke e qëlluar. Polica e ka pasur më të lehtë të identifikojë autorin, pasi djali e njihte. Po ashtu ka pasur edhe dëshmitarë të shumtë për ngjarjen”,- sqaroi Lala.

Më tej gazetarja tha se, prokuroria deklaron se autori i dyshuar është Islam Myrkaj, për të cilin është caktuar masa “arrest me burg” në mungesë.


360grade.al


Videoeditoriali i Zhejit/ 30 Qershor? “Të gjitha pushtetet sovjetëve…”

Të tjera