» Nëna helmon me gjakun e saj djalin e sëmurë 5 vjeçar!

Nëna helmon me gjakun e saj djalin e sëmurë 5 vjeçar!

Një nënë pranon se ka helmuar djalin e saj 5 vjeçar të paaftë, duke e injektuar me gjakun e vete, sepse donte që stafi i spitalit t’i kushtonte më shumë vëmendje.

Elizabeth Malone, 29 vjeç, u deklarua fajtor për abuzimin e fëmijëve të mërkurën pasi kamerat e vëzhgimit në një spital të Virxhinias e kapën duke përdorur një shiringë duke hedhur gjak në hundën dhe gojën e djalit të sëmurë.

Djali i sëmurë serioz Malone duhej të trajtohej në Spitalin Inova Fairfax në prill të vitit të kaluar.

Djali, i cili nuk mund të flasë për shkak të aftësisë së kufizuar, ishte shtruar shtatë herë në dy muaj për shkak të gjakderdhjes së pashpjegueshme.

Kamerat u instaluan në dhomën e spitalit kur rrinte djali pasi një infermiere zbuloi një shiringë të fshehur në mëngën e Malone dhe një pecetë të përgjakshme në banjë.

Stafi i spitalit kishte paralajmëruar shërbimet mbrojtëse të fëmijëve vetëm disa ditë më parë, sepse kishin frikë se dikush po e dëmtonte qëllimisht djalin.

Videoja e marrë nga NBC, tregoi Malone duke përdorur një shiringë për të futur gjakun e saj në tubin e djalit.

Malone u arrestua më 25 prill, pasi policia këqyri videon e regjistruar.

Ajo fillimisht mohoi ndonjë keqbërje, por më vonë pranoi gjithçka ndodhi.

“Unë nuk dua që me qëllim ta shkaktoj dëm,” tha ajo në një intervistë policore. “E di që e kam bërë. Më dënoni, por më lini të shoh fëmijët e mi përsëri “.

Djali pësoi infeksione dhe temperaturë të lartë, pasi iu injektua gjaku i nënës së tij.

Mjekët kishin thënë në atë kohë se djali mund të kishte vdekur, nëse ai nuk ishte trajtuar si duhet.

Malone do të dënohet në korrik.


360grade.al


Videoeditoriali i Zhejit/ Çfarë e nervozon Ramën? Çfarë e tremb?!

Të tjera