» Morën njoftim për sherr… por policia zbulon “depon e municioneve”, pranga 43-vjeçarit

Morën njoftim për sherr… por policia zbulon “depon e municioneve”, pranga 43-vjeçarit

Policia e Kolonjës ka arrestuar një 43 vjeçar, i cili u denoncuar nga banorët e fshatit Podë, pas një konflikti që pati me një person tjetër për motive të dobëta.

Pasi policia ka kryer kontroll në banesën e tij, kanë gjetur dhe sekuestruarnjë armë zjarri tip pushkë, disa krehra për mbajtje fishekësh luftarak, kapsolla detonatore, fitil zjarrpërcjellës, fishekë armë gjahu, kapsolla për fishekë çifteje, material të dyshuar barut.
51762285_2365977920355232_7257891162780860416_n

Shtetasi A.LL u arrestua për veprën penale “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit”, dhe materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë për veprime të mëtejshme.


360grade.al


Videoeditoriali i Zhejit/ 30 Qershor? “Të gjitha pushtetet sovjetëve…”

Të tjera