» “Gruaja më tradhtonte prandaj e vrava, më vjen keq për…” shokuese deklarata e gardistit pasi vrau të shoqen

“Gruaja më tradhtonte prandaj e vrava, më vjen keq për…” shokuese deklarata e gardistit pasi vrau të shoqen

Mëngjesin e sotëm vendi ynë u trondit nga një krim makabër. Një punonjës i Gradës së Republikës qëlloi me armën e shërbimit bashkëshorten e tij 36-vjeçare. 44-vjeçari Alket Arapaj ka qëlluar disa herë pa mëshirë me armë mbi trupin e gruas së tij Ervilma Seferi.

Ky krim makabër ka ndodhur rreth orës 06:00 mëngjesin e sotëm në banesën e çiftit në katin e katërt në një lagje në Allias, ku brenda ndodhej edhe vajza e tyre e mitur.

Alket Arapaj është shprehur se e vrau guan pasi ajo e tradhtonte.

Deklarata e Alket Arapaj:

Gruaja më tradhtonte prandaje  vrava. Më vjen keq për vajzën, jam familjar i rregullt.”

Kohë e fundit ishin shtuar dyshimet për tradhëti. Arapaj njihej për sjellje të mirë dhe predikues i fesë islame. Kanë qenë fqinjët ata që kanë njoftuar policinë, pasi kanë dëgjuar të shtënat në banesën e çiftit.
Policia pasi ka mbërritur në vendgjarje ka arrestuar në flagrancë, 44-vjeçarin. Çifti kishin bashkë një fëmijë.

Njoftim i policisë:

Shërbimet e Policisë të Komisariatit Nr.5, në bashkëpunim me SHÇBA arrestuan në flagrancë shtetasin A. A., 44 vjeç (punonjës në Gardën e Republikës). Rreth orës 06:00 të mëngjesit, në banesën e tij në Allias, ai dyshohet se ka vrarë me armën e shërbimit bashkëshorten, 36 vjeçe.

Materialet iu referuan për veprime të mëtejshme Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë për veprën penale “Vrasje për shkak të marrëdhënieve familjare.”


360grade.al


Boll Hashim me intervista, Ramush Haradinaj ka të drejtë!

Të tjera