» Operacioni me 4000 policë në Turqi, kapen 2 ton drogë, prangosen 200 persona

Operacioni me 4000 policë në Turqi, kapen 2 ton drogë, prangosen 200 persona

Policia e Stambollit gjatë një aksion të zhvilluar gjatë ditës së sotme ka bllokuar mbi dy ton drogë.

Lajmi është konfirmuar nga ministri i Punëve të Brendshme të Turqisë Suleyman Soylu, i cili iu tha mediave se për këtë janë arrestuar mbi 200 tregtarë droge.

Operacioni është zhvilluar në Bursë pranë provincës perëndimore të Turqisë.Në operacion morën pjesë të paktën 4 000 policë dhe bashkë me ta edhe njësiti special.


360grade.al


Videoeditoriali i Zhejit/ 30 Qershor? “Të gjitha pushtetet sovjetëve…”

Të tjera