» Laborator kokaine në bodrum, si u kap çifti shqiptar në Itali

Laborator kokaine në bodrum, si u kap çifti shqiptar në Itali

Policia italiane ka arrestuar një çift shqiptarësh të cilët kishin kthyer bodrumin e shtëpisë në një laborator të përpunimit të drogës. Sipas mediave italiane, burri dhe gruaja nga Shqipëria u arrestuan në zonën e Padernos.

Gjatë kontrolleve të ushtruara nga policia në bodrum u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale 40 gram kokainë, e cila  dyshohet se do të ndahej në doza të vogla dhe më pas do të dilte në treg.

Mes tjerash në bodrum u gjet edhe një shumë prej 4.900 eurosh, ndërsa ky fakt ka shtuar edhe më shumë dyshimet tek autoritetet pasi çifti shqiptar rezultonte i papunë.


360grade.al


Urrejtje dhe plaçkitje apo përndryshe historia jonë…

Të tjera