» Video/Sergio Aguero shënon hat-trick, gjyqtari Mike Dean i fsheh topin

Video/Sergio Aguero shënon hat-trick, gjyqtari Mike Dean i fsheh topin

Manchester City shkatërroi Chelsean në fundjavë me rezultatin tenistik 6-0, duke vazhduar kështu kryesimin në Premier Ligë, me një ndeshje më shumë se Liverpooli.

Në këtë ndeshje Sergio Aguero shënoi hat-trick.  Argjentinasi realizoi në minutën e 13-të 19′ dhe 56′.

Në fund të takimit gjyqtari kryesor Mike Dean bëri shaka për një moment me sulmuesin e City duke ia fshehur topin e het-trikut. E gjitha kjo kaloi me shaka në mes të dyshes, e pastaj edhe në mes tifozëve në rrjetet sociale.

Sergio Aguero është futbollisti me më shumë hat-trick të shënuar në Premier Ligë, me plot 11 të tillë.


360grade.al


Zheji: “E dashur Rea, je adresuar gabim, mos lejo të të bëjnë pjesë të lojës politike! …”

Të tjera