» Incidenti në Paris, Bushati mesazh ngushëllimi Francës

Incidenti në Paris, Bushati mesazh ngushëllimi Francës

Pas shpërthimit të një furre buke në qendër të Parisit, ku katër persona humbën jetën ka reaguar edhe Ministri i Punëve të Jashme në detyrë, Ditmir Bushati.

Përmes një postimi në rrjetin social “Twitter”, Bushati shpreh ngushëllimin emër të të gjithë shqiptarëve në gjuhën frënge.

“Trishtim dhe solidaritet i të gjithë shqiptarëve me parizianët dhe familjet e zjarrfikësve, viktima të aksidentit të tmerrshëm të mëngjesit të sotëm në Paris”, shkruan ai.

Ditmir Bushati Twitter

360grade.al

farma
E njëjta dorë kundër Kosovës dhe Shqipërisë…mektrin


mektrin

farma

Tirana Bank


e-albania


e-albania

Të tjera