» VIDEO-FOTO/ Shpërthimi në Paris, bilanc tragjik, 4 të vdekur dhe shumë të plagosur

VIDEO-FOTO/ Shpërthimi në Paris, bilanc tragjik, 4 të vdekur dhe shumë të plagosur

Një zjarr dhe një rrjedhje e dyshuar e gazit shkaktoi një shpërthim të fuqishëm brenda një furrë buke në qendër të Parisit. Të paktën katër vetë, duke përfshirë dy zjarrfikës, kanë humbur jetën dhe mbi 30 vetë janë plagosur.

Shpërthimi ndodhi në Rue de Trevise në qendër të Parisit, këtë mëngjes, tha zëdhënësi i departamentit të zjarrit të Parisit Eric Moulin.

 

Ai u tha gazetarëve se pesë persona ishin në kushte të rrezikshme për jetën, duke përfshirë dy zjarrfikës.

Embedded video

Charlotte Dubenskij@CDubenskij_RT

Video showing the aftermath of the explosion at a bakery in

65 people are talking about this

 


360grade.al


Videoeditoriali i Zhejit: “Rama, grusht Shteti?!”

Të tjera