» “Kadri apo jo Kadri”/Rama tek Çani, mat me “kutin” e tij gjithë gazetarët

“Kadri apo jo Kadri”/Rama tek Çani, mat me “kutin” e tij gjithë gazetarët

Kryeministri Rama ka komentuar gazetarët dhe opinionistët e njohur të vendit në emisionin “Zonë e Lirë”.

“Kadri apo jo Kadri”, ishte intervista e kreut të qeverisë, ku Rama i klasifikonte gazetarët në “Kadrinj” dhe “jo Kadrinj”.  Rama sqaroi edhe se kë quan “Kadri”: ”Është dikush që bën gjyqin e qëllimeve, që unë e di se ç’ke në mend dhe unë të sakatoj”.

Andi Bejtja – S’mund të jetë, por ha e pi me ta

Andi Bushati – Kadri i Kadrive

Arjan Curri – Nuk e njoh

Andi Tela- Nuk është Kadri

Arjan Vasjari – Jo kadri

Arlind Qorri – Po

Armand Shkullaku – Kam dyzim shumë të madh, me njëri sy më duket, me tjetrin jo

Artan Fuga – Jam në konflikt interesi nuk flas dot, është xhaxha i Endrit

Artur Zheji – Artur Kadriu, ka një mbiemër që nuk e mbajti dot

Artan Hoxha – Ka kohë që se kam parë

Baton Haxhiu – S’ka lidhje fare

Ben Blushi – Mund ti thuash shumë gjëra, por kurrë Kadri

Berat Buzhala – Ky është… edhe Kadri edhe bukëshkalë

Beasrt Kadia – S’ka lidhje me Kadriun

Bendi Fevziu – Jo, ky është mikpritësi i të gjithë Kadrinjve. Bëhet Kadri kur i mirëpret ata, behët kundër kur si ka aty, por në fund ia del që të mos jetë Kadri

Çim Peka – Qim Kadriu

Dritan Hila – Kadri

Eni Vasili- Jo Kadrie

Erl Murati- Mund ta lëmë seen?!

Fari Balliu- Ky fyen dhe kadriun, shikoje çfarë fytyre ka, mbanë përgjegjësi për atë

Fatos Lubonja – Total Kadri

Henri Çili – Jo

Ilir Babaramo- Jo

Ilva Tare- Jo

Lorenc Vangjeli – ka një lloj Kadriu që merr çehren e atmosferës… Jo s’është

Mentor Nazarko – Jo

Mero Baze – Jo

Muç Nano- Jo

Preç Zogaj – Jo

Robert Rakipllari- Ky është Zoti Kadri. Pra ka një lloj zotrilliku në kadrizmin e vet.

Rudina Xhunga – Nuk ika lidhje

Shpëtim Nazarko – Jo

Skender Minxhozi – Jo

Sokol Balla – Jo

Ylli Rakipi- Ouo, çi ke këto, shikoje si shef… Ky është Ylli Kadriu

Arjan Çani- jo mo, s’bëhett llaf, nuk je Kadri.

Fitim Zekthi – Jo, nuk më është shfaqur gjëkundi

Edi Rama – Anti Kadri.

360grade.al

Do të vijë Dita që “ata” do bien në gjunjë dhe do t’përloten, por …

Të tjera