» Horoskopi kinez: 2019-a i takon shenjës së derrit

Horoskopi kinez: 2019-a i takon shenjës së derrit

Shumë prej nesh po marrim veten nga festimet e natës së ndërrimit të viteve, por shpejt vëmendja do të përqëndrohet te Viti i Ri kinez.

Ai do të festohet më 5 shkurt sipas kalendarit hënor kinez dhe që nisi të kremtohej që nga viti 400 Para Krishtit.

2019-a është viti i derrit sipas shenjave të horoskopit kinez, ndërsa 2018-a ishte i qenit.

Shenja e derrit në horoskop është për të lindurit në këto vite: 2019, 2007, 1995, 1983, 1971


360grade.al


Videoeditoriali i Zhejit: “Rama, grusht Shteti?!”

Të tjera