» Bujar Asqeriu shpërthen ndaj ministres së Kulturës: Teatri nuk bëhet me po****

Bujar Asqeriu shpërthen ndaj ministres së Kulturës: Teatri nuk bëhet me po****

Takim i tensionuar ishte ai mes ministres së Kulturës, Mirela Kumbaro, dhe artistëve të cilët kërkojnë që të rregullohet Teatri Kombëtar.

Më i ashpër ishte aktori Bujar Asqeriu, i cili solli në vëmendje një rast kur iu desh të lante sytë dhe nuk kishte ujë në mabjo.

“Teatri nuk bëhet me pordhë, por me lekë”, i tha Asqeriu ministres Kumbaro.e0e9a05e-3279-4174-993a-bcf8de2f6920Pjesë nga biseda:

Asqeriu: Teatri ka vdekur dhe këta nuk duan. Le t’i bëjmë qejfin njëri-tjetrin, le të bëjmë teatrin. Në shfaqet tona lahemi me ujë të ftohtë.

Imami-Asqeriut: Ishte një banjo e prishur, u rregullua. Tani ti ça do më?

Asqeriu-Imamit: Ti je artist, nuk duhet të merresh me banjon. E kupton ku je? Lere zotëri..

Asqeriu: Investoni zonja ministre, lëri fjalët. Nuk bëhet me pordhë por me lekë. Duhet të marrësh iniciativa dhe të mbrosh teatrin.

Prej ditësh artistët janë kundër idesë së zhvendosjes së tyre, por kërkojnë restaurimin e Teatrit Kombëtar. /noa.al/

2baddc64-09d7-4ce9-bde1-061caf03f65c


360grade.al


Ato që ju dhanë Ramës me të tepërt, po i hiqen sot, një e nga një…

Të tjera