» Kërkesa e Bushatit për të nisur negociatat me Greqinë, zbulohet lëvizja e Presidentit Meta

Kërkesa e Bushatit për të nisur negociatat me Greqinë, zbulohet lëvizja e Presidentit Meta

Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati i ka kërkuar zyrtarisht Presidentit të Republikës, Ilir Meta, plotfuqishmërinë në lidhje me nisjen e negociatave dypalëshe të Shqipërisë dhe Greqisë.

Burime nga Presidenca per “Panorama”, konfirmojne se dje ne mbremje ka mberritur kerkesa nga Ministria e Puneve te Jashtme.

Sakaq, sot ne oren 8.00 të mengjesit, Presidenti Meta ka pritur ish Presidentin Bujar Nishani per t’u konsultuar ne lidhje me kete kerkese.

Pritet qe Presidenti Meta te konsultohet edhe me ish Presidentet e tjere qe kane ushtruar detyren e tyre keto 2 dite dhe me pas jape nje pergjigje.


360grade.al


Ato që ju dhanë Ramës me të tepërt, po i hiqen sot, një e nga një…

Të tjera