» Atletet më seksi të Olimpiadës dimërore 2018

Atletet më seksi të Olimpiadës dimërore 2018

Një edicion rekord Olimpiada dimërore 2018 që zhvillohet në Pyeongchang të Koresë së Jugut, duke filluar nga numri i vendeve pjesëmarrëse, 92 (kundrejt 88 në Soçi 2014) dhe 2,925 atletë (2.800 në edicionin e mëparshëm) që do të konkurrojnë në 15 disiplina të ndryshme për një total prej 102 titujsh. Pra, le të bëhemi gati për të jetuar dy javë të mbushura me sfida emocionuese, duke përfshirë zbritjet në ski që të lënë pa frymë, në slitë, evolucionet dhe garat e shpejtësisë në akull, gjuajtje me pushkë në ski, pa harruar hokein, etj.

Por përveç aftësive atletike ato që zbresin në pistë, në dëborë dhe në akull, është gjithashtu bukuria dhe sensualiti i burrave dhe grave me fizik të skalitur dhe në formë perfekte. Ja disa prej atletëve më në formë dhe më interesantë në garën olimpike./360grade.al

 

AJA EVANS/ SHBA
Anna Sidorova/ Rusia

Sarah Hendrickson/SHBA

 

Mikaela Shiffrin/SHBA

Monika Hojnisz/Polonia


360grade.al


Ato që ju dhanë Ramës me të tepërt, po i hiqen sot, një e nga një…

Të tjera