» I kërkuar për trafik droge në Austri kapet në Morinë, emri

I kërkuar për trafik droge në Austri kapet në Morinë, emri

Një përson i kërkuar për trafik droge ne Austri është ndalur nga policia në doganën ë emorinës. Policia kufitare  e Kukësit ka vënë në pranga një shtetas nga Kosova, të shpallur në kërkim ndërkombëtar.

Sipas njftimit të policisë u arrestua Arijan P. 26 vjeç, lindur në Gmunden Austri dhe banues në Mitrovicë, Kosovë.

“Ky shtetas u kap në hyrje të PPK.Morinë, ku gjatë regjistrimit në sistem, rezultoj me status” Arrest”, lëshuar më datë 03.01.2018 nga NCB Vienna Austri, për veprën penale “Trafik të lëndëve narkotike”, sjpjegon policia.

Materialet iu kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kukës, për veprime të mëtejshme që do të çojnë në ekstradimin e tij në drejtim të vendit që e ka shpallur në kërkim ndërkombëtar.


360grade.al


Ato që ju dhanë Ramës me të tepërt, po i hiqen sot, një e nga një…

Të tjera