» Vjen i ftohti Arktik/ Ja si do jetë moti dhe temperaturat për sot dhe nesër

Vjen i ftohti Arktik/ Ja si do jetë moti dhe temperaturat për sot dhe nesër

Gadishulli i Ballkanit do te ndikohet nga aktiviteti i nje mase ajri te ftohte me origjine Arktike te cilat do te ndikojne edhe vendin tone me mot te ftohte me rreshje shiu dhe rreshje bore.

E Merkure 14 Shkurt 2018

Sot moti do te jete me vranesira mesatare deri te dendura te shoqeruara me rreshje shiu ne zonat e uleta dhe bregdet. Ndersa ne zonat malore do te kete rreshje bore 500-600 metra mbi nivelin e detit. Ne mbremje do te kete nderpreje te perkohshme te rreshjeve. Era do te jete me drejtim Jugperendim (SW) me shpejtesi 10-20 m/sek ne bregdet. Valezimi do te jete i forces 4 lartesi vale 1,5 deri ne 2,5 meter ne det te hapur.

Temperaturat min dhe max

Zonat malore -3/6

Zonat e uleta 4/12

Zonat bregdetare 6/12

Kosova per diten e Merkure dt 14 Shkurt do te jete me mot alternime vranesirash dhe rreshje bore. Temperaturat ne ekstremet e tyre do te luhaten ne vlera nga -1 grade ne mengjes deri ne 4 grade Celcius ne mesdite.

E Enjte 15 Shkurt 2018

Diten e Enjte moti do te jete me vranesira mesatare dhe kthjellime ne Veriperendim, ndersa zona qendore dhe Jugu i vendit do te jete me rreshje shiu, ndersa ne zonat Verilindore dhe Juglindore do te kete rreshje bore deri ne mesdite. Gradualisht gjate pjeses se dyte te dites rreshjet do te nderpriten. Era do te jete me drejtim Verilindje (NE) me shpejtesi 10-20 m/sek ne bregdet. Valezimi do te jete i forces 4 lartesi vale 1,5 deri ne 2,5 meter ne det te hapur.

Temperaturat min dhe max

Zonat malore -4/2

Zonat e uleta 2/12

Zonat bregdetare 6/12

 


360grade.al


Ato që ju dhanë Ramës me të tepërt, po i hiqen sot, një e nga një…

Të tjera