» Dy golëshi i Higuain në Champions ka thyer një rekord

Dy golëshi i Higuain në Champions ka thyer një rekord

Sulmuesi argjentinas i Juventus, Gonzalo Higuain, ka vënë rekordin e ri në Champions League duke shënuar dygolëshin më të shpejtë në historinë e kësaj veprimtarie. Në ndeshjen kundër Tottenham, Higuain shënoi golin e parë në minutën e dytë, pas pasimit të marrë nga Pjanic dhe në minutën e tetë realizoi golin e dytë me 11-metërsh, pas faullit të Davies shkaktoi ndaj Bernardeschi.

Gonzalo Higuain e shënoi golin e dytë pas tetë minutash e shtatë sekondash, duke thyer rekordin e Julio Cruz, i cili kishte shënuar dy gola në Champions League në ndeshjen ndaj rusëve të Spartak Moskë në 8 minuta e 30 sekonda në tetor të vitit 2018.


360grade.al


Ato që ju dhanë Ramës me të tepërt, po i hiqen sot, një e nga një…

Të tjera