» 360 Gradë/ Danaj: Politika shqiptare në pozicion mbrojtje me Greqinë, vetëm një herë në sulm

360 Gradë/ Danaj: Politika shqiptare në pozicion mbrojtje me Greqinë, vetëm një herë në sulm

Analisti Koço Danaj i ftuar në “360 Gradë” në Ora News, thotë se politika shqiptare ka luajtur vetëm në mbrojtje me Greqinë përgjatë 28 viteve pavarësisht problemeve të mëdha.

Danaj: Problemi për mua është shumë herë më i thellë dhe në këto 28 vjet nuk është trajtuar asnjëherë pse është kaq i thellë dhe çfarë duhet të bëjë politika shqiptare. Konkluzioni im për këto 28 vjet është; politika shqiptare luan vetëm në mbrojtje, ka luajtur në sulm vetëm një herë, kur fitoi 2 me 0 me Greqinë, por luajti kombëtarja e Shqipërisë. Si politikë është vetëm në mbrojtje.


360grade.al


Ato që ju dhanë Ramës me të tepërt, po i hiqen sot, një e nga një…

Të tjera