» Kërkoi ‘kokën’ e Ballës, Basha niset me ‘urgjencë’ drejt Brukselit

Kërkoi ‘kokën’ e Ballës, Basha niset me ‘urgjencë’ drejt Brukselit

Kreu i PD-së, Lulzim Basha menjëherë pas kërkesës drejtuar prokurorisë për heqjen e imunitetit për kreun e Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla dhe arrestimin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Ardi Veliu dhe vartësit të tij në policinë e Fierit, është nisur për në Bruksel.

Mësohet se Basha do të takohet me liderë  të partive të djathta evropiane, ndërsa në fokus të axhendës së tij do jetë situata poltike dhe denoncimi i lidhjeve që qeveria ka me krimin e organizuar.

360grade.al

farma
Videoeditoriali i Zhejit/ Koronavirusi, ose mallkimi i të varfërve…

Të tjera