» Rama takon Presidentin Macron, pritet vizita e tij në Tiranë

Rama takon Presidentin Macron, pritet vizita e tij në Tiranë

Kryeministri Edi Rama ka lajmëruar se shumë shpejt do të zhvillojë në Tiranë një takim me Presidentin francez Emanuel Macron.

Kryeministri Rama ka publikuar një video në rrjetet sociale duke bashkëbiseduar më Presidentin Macron për bashkëpunime dypalëshe mes vendeve.

Kryeministri Rama shkruan: “Me Presidentin Macron për bashkëpunimin dypalësh dhe vizitën e tij të pritshme në Tiranë”.

Takimi mes Kryeministrit Rama dhe Presidentit francez Macron është zhvilluar në Erevan të Armenisë ku po zhvillohet Samiti i 17-të i Frankofonisë.

Rama takon Presidentin Macron, pritet vizita e tij në Tiranë

Rama takon Presidentin Macron, pritet vizita e tij në TiranëKryeministri Edi Rama ka lajmëruar se shumë shpejt do të zhvillojë në Tiranë një takim me Presidentin francez Emanuel Macron.Kryeministri Rama ka publikuar një video në rrjetet sociale duke bashkëbiseduar më Presidentin Macron për bashkëpunime dypalëshe mes vendeve.Kryeministri Rama shkruan: “Me Presidentin Macron për bashkëpunimin dypalësh dhe vizitën e tij të pritshme në Tiranë”.http://ata.gov.al/2018/10/12/rama-takon-presidentin-macron-pritet-vizita-e-tij-ne-tirane/

Geplaatst door Agjencia Telegrafike Shqiptare op Vrijdag 12 oktober 2018


360grade.al


“Masa kritike” Basha+Kryemadhi, Rama në prag të vetmisë së thellë

Të tjera