» “Xhisiela”, Lulzim Basha mbërrin në Prokurori (FOTO)

“Xhisiela”, Lulzim Basha mbërrin në Prokurori (FOTO)

Ka mbërritur në Prokurori, kreu i PD-së, Lulzim Basha. Ai është thirrur pas procedimit të nisur për shpërdorim detyre të ish-oficerit Emiljano Nuhu në çështjen “ Xhisiela”. PD-ja paditi kryeministrin Edi Rama, pas deklaratës së tij se do ta ndiqte ish-oficerin Nuho këmba-këmbës, ndërsa kreu i grupit të PS-së Taulant Balla paditi Bashën dhe disa deputetë të PD-së për shpifje.360grade.al


“Masa kritike” Basha+Kryemadhi, Rama në prag të vetmisë së thellë

Të tjera