» VIDEO/ “O vlonjat o xhan”, Rama flet për mbylljen e pikave të lotove: Si ti thuash tyteti mos…

VIDEO/ “O vlonjat o xhan”, Rama flet për mbylljen e pikave të lotove: Si ti thuash tyteti mos…

Kryeministri i vendit Edi Rama, përmes një videoje të postuar në Facebook, i është përgjigjur komentit të një qytetari që i ka shkruar.

“O vlonjat o xhan, është hera e parë në fakt që i kthej përgjigje një që nuk ka emër këtu. Po ty që fshihesh pas emrit vlonjati do të të përgjigjem.

Sepse e para, tema është e rëndësishme, dhe në të gjitha komentet vetëm, ty gjeta që  kundërshton nxjerrjen e basteve jashtë ligjit”, i thotë Rama ndër të tjera.

“Ti e trajton këtë vendim si fatkeqësi për shumë vende pune që do mbyllen, dhe kjo sigurisht që kërkon përgjigje. Ti thua lëri statistikat, por kjo është njësoj si t’i thuash tyteti që hajde lëri llogaritë e familjes, dhe luaj llotot”, i përgjigjet Rama.

Më poshtë ndihni të plotë reagimin e Ramës:

 

 

 

 


360grade.al


“Masa kritike” Basha+Kryemadhi, Rama në prag të vetmisë së thellë

Të tjera