» E FUNDIT/ Ndodh në Gjirokastër, e godet me thikë pastaj i thyen dhe xhamin e makinës (Emri)

E FUNDIT/ Ndodh në Gjirokastër, e godet me thikë pastaj i thyen dhe xhamin e makinës (Emri)

Një plagosje me armë të ftohta ka ndodhur në Gjirokastër mëngjesin e sotëm. Sipas policisë, një shtetas ka goditur me thikë një shtetas tjetër, e më pas i ka thyer xhamin e makinës. Sipas policisë, Klevis Saka, 20 vjeç, banues në Memaliaj, pasi me armë të ftohtë, thikë ka kanosur, goditur e dëmtuar lehtë në trup shtetasin Klajdi Dervishi, si dhe ka prishur rendin e qetësinë publike. Klajdi Dervishi, 22 vjeç, banues në Memaliaj, pasi ka goditur me sende të forta  shtetasin Klevis Saka, si dhe i ka thyer xhamin e parë të automjetit në pronësi të këtij shtetasi. Polica ka arrestuar menjëherë autorin e ngjajres

Njoftimi

Nga Specialistët për Hetimin e Krimit në Stacionin e Policisë Memaliaj u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve: Klevis Saka, 20 vjeç, banues në Memaliaj, pasi me armë të ftohtë, thikë ka kanosur, goditur e dëmtuar lëhtë në trup shtetasin Klajdi Dervishi, si dhe ka prishur rendin e qetësinë publike. Klajdi Dervishi, 22 vjeç, banues në Memaliaj, pasi ka goditur me sende të forta  shtetasin Klevis Saka, si dhe i ka thyer xhamin e parë të automjetit në pronësi të këtij shtetasi.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër për veprime të mëtejshme, nenet 84, 90, 274, 279, 89 dhe 150 të Kodit Penal.


360grade.al


“Masa kritike” Basha+Kryemadhi, Rama në prag të vetmisë së thellë

Të tjera