» Kokëdhima: Rilindja, SHQUP-i dhe Teatri

Kokëdhima: Rilindja, SHQUP-i dhe Teatri

Deklaratë shtypi e partisë ZGJIDHJA

Rilindja, SHQUP-i dhe Teatri

Qeveria do të kalojë sot me urgjencë ndryshimet në ligjin për prishjen e Teatrit Kombëtar në Tiranë. PD demek është kundër. Deputetët e saj kanë brraktisur luftën në parlament dhe kanë marrë arratinë. Do të “protestojnë” në Vlorë! Është e njëjta skemë që përdorën më 17 shtator për të mbytur luftën e kuksianëve për traun te “Rruga e Kombit”. SHQUP-i është blerë nga Rilindja dhe dashnorët e betonit. Ky është maskarallëk!
ZGJIDHJA u bën thirrje artistëve dhe përfaqësuesve të shoqërisë civile që të denoncojnë deri në fund makinacionet e partive të vjetra.
#ZgjidhjaPerShqiperine


360grade.al


“Masa kritike” Basha+Kryemadhi, Rama në prag të vetmisë së thellë

Të tjera