» PD: Rama e Xhafaj nuk mbyllën lojrat e fatit, i shumëfishuan ato

PD: Rama e Xhafaj nuk mbyllën lojrat e fatit, i shumëfishuan ato

Parti Demokratike akuzon kryeministrin Edi Rama dhe ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj se kanë përdorur pushtetin politik për të fituar dhe pastruar paratë e krimit dhe të drogës përmes lojërave të fatit.

“Dy njerëzit më të pushtetshëm të vendit kanë ofruar mundësi korruptive dhe mbrotje politike për vëllezërit e tyre, Olsi Rama dhe Agron Xhafa, në fushën e lojrave të fatit” deklaroi sot Jorida Tabaku nga selia e PD-se ku nisi te argumentonte akuzat e veta 

Sipas Tabakut: “Mbështetja e Ramës me Xhafën katërfishoi pikat e basteve nga 920 në 4200. Sot në Tiranë e në të gjithë Shqipërinë ka më shumë pika bastesh sesa dyqane ushqimore dhe librari. Shumë prej tyre kanë lidhje me klanin mafioz Xhafa”


360grade.al


Boll Hashim me intervista, Ramush Haradinaj ka të drejtë!

Të tjera