» Dridhet Amerika: Uragani “Florence” ka nisur në bregun lindor, priten stuhi me shpejtësi 150km/h

Dridhet Amerika: Uragani “Florence” ka nisur në bregun lindor, priten stuhi me shpejtësi 150km/h

Uragani Florence ka nisur në bregun lindor të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Nga sot pritet rritje e stuhive të rrezikshme në Karolinën Veriore dhe Jugore, pasi uragani lëviz drejt tokës me shpejtësi prej 150 km/h.

Më shumë se 100 000 shtëpi tashmë janë pa energji, ndërsa kushtet e motit vazhdojnë të përkeqësohen.

Më shumë se një milion njerëz përgjatë brigjeve të Karolinës së Veriut, Karolinës së Jugut dhe Virxhinias janë urdhëruar që të evakuohen.

Dridhet Amerika nga uragani ‘Florence’


360grade.al


Ato që ju dhanë Ramës me të tepërt, po i hiqen sot, një e nga një…

Të tjera