» Kritikat për menaxhimin e Partizanit, mesazhi i Gaz Demit

Kritikat për menaxhimin e Partizanit, mesazhi i Gaz Demit

Edgar Çani ka mbetur shumë i zhgënjyer nga Partizani, ndërsa në intervistën e dhënë ekskluzivisht për gazetën “Panorama Sport” një ditë më parë deklaroi hapur se në klubin e kuq nuk kishte gjetur profesionalizmin dhe seriozitetin që i ishte premtuar fillimisht. Ish-sulmuesi foli hapur duke mos kursyer asgjë në drejtim të menaxhimit dhe administrimit të klubit.

Edhe pse palët e prishën kontratën me marrëveshje, Çani nuk heshti. Ai vendosi të mos kursehet dhe të tregojë gjithçka nuk shkonte te Partizani sipas tij. Ish-lojtari i Kombëtares evidentoi se nuk mund të qëndronte më në një vend ku kishte humbur besimin te njerëzit.

edgar cani

Gazeta kontaktoi dje presidentin e Partizanit, Gaz Demi, për ta pyetur me gjithçka tha 29-vjeçari, që ishte edhe lojtari më i paguar në historinë e kampionatit shqiptar.

DEMI
Numri një i “demave” nuk dëshiron të flasë gjatë, ndërsa duket qartë se ka mbetur shumë i zhgënjyer nga Edgar Çani./PanoramaSport


360grade.al


Ato që ju dhanë Ramës me të tepërt, po i hiqen sot, një e nga një…

Të tjera