» Dalin detajet, ja si u bë arrestimi i Ritvan Zykaj

Dalin detajet, ja si u bë arrestimi i Ritvan Zykaj

Detajet e para bëhen publike mbi kapjen e autorit të makabrës së Selenicës Ritvan Zykaj. Arrestimi i tij u bë i mundur në orët e para të mëngjesit në periferi te Selenicës, konkretish në dalje të saj.

Policia i ka sekuestruar armën e krimit tip kallashnikov. 24 vjeçari është shoqëruar në DVP Vlorë.

Ja njoftimi i policisë:

‘Si rezultat i punës së mirëorganizuar, krehjes së territorit, kontrolleve të shumta dhe pa ndërprerje gjatë gjithë natës edhe me anë të qenit gjurmes, të përdorur nga ana e strukturave Policore të DVP Vlorë, Renea, Fnsh dhe Delta Forcë, u bë e mundur kapja e autorit të krimit Ridvan Zykaj në një zonë periferike në dalje të Selenicës. Gjithashtu u sekuestrua edhe arma e krimit, një kallashnikov. Autori është shoqëruar në DVP Vlorë, për veprimet e mëtejshme. Materialet hetimore do t’i referohen Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë për veprën penale ”Vrasje në rrethana cilësuese, ndaj dy ose më shumë personave”, parshikuar nga neni 79/dhe i Kodit Penal’.


360grade.al


“Masa kritike” Basha+Kryemadhi, Rama në prag të vetmisë së thellë

Të tjera