» VIDEO/ Flet mjeku i njohur: Ja tre truket për të pasur një trup perfekt në vetëm 7 ditë

VIDEO/ Flet mjeku i njohur: Ja tre truket për të pasur një trup perfekt në vetëm 7 ditë

Nëse je duke ngurruar të shkosh në plazh sepse të duket se je mbi peshë, të vjen në ndihmë mjeku i njohur italian, Giorgio Calabrese.

Prof. Calabrese në videon që noa.al ju sjell më poshtë, evidenton tre truke sipas tij, që bëjnë të mundur përmirësimin e ndjeshëm të trupit tuaj brenda shtatë ditëve.

Këshilla e parë është që të minimizoni sheqernat

Shkaku kryesor i yndyrës në barkun tuaj, është një program i të ushqyerit i cili është jo i shëndetshëm.

Të zvogëloni ushqime me shumë sheqer është hapi kryesor për të eliminuar barkun, natyrisht duke iu referuar edhe ushqimeve të pashëndetshme (jo ëmbëlsira, akullore, etj …).

Këshilla e dytë është që të pini më shumë ujë dhe të hani më shumë perime dhe fruta

Yndyra në bark, gjithashtu mund të eliminohet në mënyrë të natyrshme duke eliminuar toksinat dhe lëngjet e tepërta nëpërmjet eliminimit të tyre dhe rregullimin e florës së zorrëve bakteriale.

Konsumoni një sasi të mirë perimesh dhe frutash të freskëta çdo ditë.

Këshilla e tretë është që të hani ushqime që djegin yndyrën në stomakun tuaj

Studimet e fundit kanë konfirmuar se ushqime të veçanta të ashtuquajtura “djegëse të yndyrës”, mund të eliminojnë dhjamin mbi barkun shumë më shpejt, pikërisht për shkak se mund të përshpejtojnë metabolizmin tuaj dhe të kufizojnë thithjen e yndyrës së re.

© SYRI.net


360grade.al


Bajatllëk, mjerim dhe një Gjithollog për KM!…

Të tjera