» Dalin emrat e 7 viktimave të masakrës në Vlorë, mes tyre 2 fëmijë

Dalin emrat e 7 viktimave të masakrës në Vlorë, mes tyre 2 fëmijë

Zbardhen emrat e viktimave që mbetën të vrarë me armë zjarri sot në Resulaj.

Gazetari Enrik Mehmeti ka siguruar për ‘BalkanWeb’ 7 prej emrave të viktimave, ndërkohë ende nuk është arritur të mësohet emri i personit të tetë. Bëhet fjalë për shtetasit; Denik Zykaj, Hazem Zykaj, Afërdita Zykaj, Besim Zykaj, Sara Zykaj, Vasilika Zykaj (17 vjec) dhe Ledion Zykaj (i mitur, 6 vjec).

Autori Ridvan Zykaj ka qëlluar me breshëri automatiku, ndërsa ka përdorur thuajse 2 karikatorë, duke vrarë në pak minuta 8 persona.


360grade.al


Videoeditoriali i Zhejit/Ja përse do ta kërkojmë Ramën, kur të mos jetë…

Të tjera