» VIDEO-LIVE/ Nis marshimi drejt Presidencës e Kryeministrisë: Jo shkatërrimit të Teatrit!

VIDEO-LIVE/ Nis marshimi drejt Presidencës e Kryeministrisë: Jo shkatërrimit të Teatrit!

Ka nisur protesta kundër shembjes së Teatrit Kombëtar.

Artisë e qytetarë u bashkuan këtë pasdite në sheshin para Teatrit Kombëtar dhe kanë nisur marshimin drejt godinës së Presidencës. Më pas është planifikuar një marshimin drejt godinës së Kryeministrisë.

“Jo shembjes, jo shkatërrimit. Teatri i Qytetarëve.  Eja mblidhuni këtu këtu bashkë me ne…“, ishin disa nga thirrjet në kor të protestuesve.

Me nisjen e protestës ka reaguar edhe kreu i PD-së Lulzim Basha i cili në një shënim në rrjetet sociale shkruan: “Opozita bashkë me qytetarët prej muajsh protestojnë kundër aferës korruptive te Edi Ramës me pastrimin e parave të pista të drogës dhe korrupsionit nepërmjet shembjes së Teatrit e ngritjes se kullave”.

LAJM NË PËRDITËSIM…


360grade.al


“Masa kritike” Basha+Kryemadhi, Rama në prag të vetmisë së thellë

Të tjera