» Zyrtare, Chelsea shkarkon trajnerin Conte

Zyrtare, Chelsea shkarkon trajnerin Conte

Kishte kohë që përflitej, dhe tani ka ndodhur. Chelsea shkarkon Antonio Conte-n pas muajsh të tërë spekulime.

Pasi ka fituar Premier League në vitin e parë në Angli, italiani vuajti të arrinte objektivat në sezonin e dytë.

Maurizio Sarri ka javë që përflitet për të qenë pasardhësi i tij – dhe mesa duket tani është çështje orësh që ai të konfirmohet si tekniku i ri i Bluve.

Megjithëse Conte kishte filluar fazën përgatitore te Chelsea, ai tani duhet ta ndërpresë dhe të bëjë gati valixhet.

Kjo është hera e nëntë që Roman Abramovich do të paguajë një shumë të madhe për të larguar trajnerin. Conte do të fitojë 9 milionë euro nga ky shkarkim.


360grade.al


“Masa kritike” Basha+Kryemadhi, Rama në prag të vetmisë së thellë

Të tjera