» Spartak Ngjela: Ekzistenca e Berishës solli Ramën në politikë, goditja duhet të nisë majtas

Spartak Ngjela: Ekzistenca e Berishës solli Ramën në politikë, goditja duhet të nisë majtas

“Ekzistenca e Sali Berishës solli Edi Ramën në politikë”. I këtij mendimi është Spartak Ngjela

Duke folur në studion e emisionit “45minuta” në Report Tv, Ngjela shprehet se goditja penale duhet të fillojë majtas.

“Po të kishte pushtet gjyqësor Saliu nuk dilte as në ’92, as Rama nuk dilte në politikë po të kishte pushtet gjyqësor. Ekzistenca e Saliut solli Ramën në politikë. Po këtu si duhet të bëhet goditja? Majtas. Goditja penale duhet të fillojë majtas. Ta dinë mirë. Këta janë në pushtet, ose njëkohësisht. Edhe kjo tezë ka dalë nga Bonaparti i cili ishte i majtë, ishte në reformë dhe goditjen e nisi majtas”, thotë Ngjela.


360grade.al


“Masa kritike” Basha+Kryemadhi, Rama në prag të vetmisë së thellë

Të tjera